Firma Izomet od 1999 roku zajmuje się kompleksowym wdrażaniem systemów informatycznych oraz systemów automatyki przemysłowej. Do końca roku 2004 firma i jej pracownicy świadczyli usługi i wykonywali prace zlecone na rzecz innych firm a produkty będące owocem ich pracy były sprzedawane pod markami tych firm. W styczniu 2005 podjęliśmy decyzję o reorganizacji firmy i zmianie naszego wizerunku. Postawiliśmy na dynamiczny rozwój firmy, kładąc szczególny nacisk na jakość i rzetelność naszych usług oraz na pozyskanie nowych klientów.

W związku z dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych dostępem do szerokopasmowego Internetu, podjęliśmy decyzję o rozwoju własnej sieci dostępowej na terenie gminy Wronki. W roku 2004 uzyskaliśmy niezbędne pozwolenia na sprzedaż usług telekomunikacyjnych wydane przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Od tego momentu nastąpił dynamiczny rozwój tej gałęzi usług w naszym przedsiębiorstwie w efekcie czego do końca roku 2008 powstała sieć 6 profesjonalnych masztów radiowych wyposażonych w 118 nadajników pracujących na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5,6 GHz. Obecnie sieć obejmuje teren w promieniu 25 km od nadajnika głównego i obsługuje ponad 1100 klientów.
 
W związku z wprowadzeniem na terenie Polski przepisów Unii Europejskiej oraz tym, że większość naszych odbiorców wymagało od nas posiadania własnego systemu jakości, koniecznym stało się uzyskanie certyfikatu uprawniającego do znakowania produktów znakiem CE. Audit certyfikujący odbył się w roku 2005 w maju i przeprowadzony został przez niemiecki instytut VDE. Efektem przeprowadzonego auditu było uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zgodność naszego dotychczasowego systemu jakości z normą DIN EN ISO 9001:2000.
 
Oferujemy kompleksowe rozwiązania informatyczne służące do kontroli i nadzorowania procesów produkcyjnych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń w dziedzinie automatyki stworzyliśmy własne środowisko programistyczne, które pozwala nam na zapewnienie wysokiej, stałej jakości oferowanych przez nasz systemów. Zastosowanie technologii obiektowych i graficznej prezentacji procesów, czyni nasze oprogramowanie otwartym i łatwym w przystosowaniu do wymagań klienta. Projektujemy systemy na zamówienie, oraz posiadamy szeroką gamę produktów gotowych.
 
Firma Izomet jest producentem Systemu Obsługi Multimedialnych Katalogów Wyrobów. Produkt ten powstał z myślą o przedsiębiorstwach, które chciałyby swoim klientom zapewnić możliwość korzystania z katalogów produktów i katalogów części zamiennych. System Generacji Katalogów działa w oparciu o dane źródłowe takie jak: bazy danych zawierające wymagane informacje o produktach i częściach, zdjęcia produktów i części, instrukcje obsługi, modele trójwymiarowe produktów i części. Pozwala na kompilacje Multimedialnych Katalogów przygotowanych do dystrybucji na płytach CD, lub drogą internetową. Wbudowane mechanizmy funkcjonalne, umożliwiają ciągłą aktualizacje danych o produktach za pomocą serwisów WWW i FTP, oraz obsługę zamówień i zapytań generowanych przez użytkowników katalogów.
 
Dzięki doskonałej znajomości narzędzi CAD/CAM: INVENTOR, AUTOCAD, Pro/ENGINEER i dużej znajomości zagadnień konstrukcji mechanicznych, oferujemy wykonywanie projektów i dokumentacji technicznej.
 
Firma zajmuje się także działalnością produkcyjną elementów metalowych oraz z pianki poliuretanowej na potrzeby wytwórcy sprzętu AGD Amica Wronki S.A.
 
Nasze projekty i usługi informatyczne cechuje wysoka jakość, rzetelność wykonania oraz merytoryczna znajomość problematyki. Na naszą produkcję i  usługi udzielamy pełnej gwarancji, zapewniamy serwis gwarancyjny i  pogwarancyjny.